Молитвы от кашля у детей и взрослых

Молитвы за болящих - частая практика среди православных христиан. Обращаться можно как к Господу и Его Пречистой Матери, так и к различным святым и праведникам. Особенно сильными считаются молитвы матерей о детях. Самыми известными помощниками народная молва называет Матрону Московскую, Луку Крымского, целителя Пантелеймона.

Молитва Богородице о детях

Первая заступница и утешительница в скорбях - Пречистая Дева. Мать, которая родила и воспитала Спасителя мира, понимает материнские чувства, каждое молитвенное воздыхание слышит и помогает. Поэтому при болезни нужно обратиться к Небесной Царице.

Пресвятая Богородица

Молитва от кашля:

«О Пресвятая Владычице Дево Богородице, спаси и сохрани под кровом Твоим моих чад (имена), всех отроков, отроковиц и младенцев, крещеных и безымянных и во чреве матери носимых. Укрой их ризою Твоего материнства, соблюди их в страхе Божием и в послушании родителям, умоли Господа моего и Сына Твоего, да дарует им полезное коспасениюих. Вручаю их Материнскому смотрению Твоему, яко Ты еси Божественный Покров рабам Твоим.

Матерь Божия, введи меня во образ Твоего небесного материнства. Уврачуй душевные и телесные раны чад моих (имена), моими грехами нанесенные. Вручаю дитя мое всецело Господу моему Иисусу Христу и Твоему, Пречистая, небесному покровительству. Аминь».

Архиепископ Лука Войно-Ясенецкий

Крымский святой был выдающимся хирургом, спасшим во время войны не одну солдатскую жизнь. За множество заслуг удостоился звания лауреата Сталинской премии. Но самая главная награда присвоена архиепископу в другом мире - святого хирурга почитают не только в России, но и во всем мире. Молятся ему в болезнях и различных житейских обстоятельствах. Обращаться к святому следует с верой и надеждой на помощь.

Лука Войно-Ясенецкий

Текст молитвы от кашля у ребенка или взрослого:

О всеблаженный исповедниче, святителю отче наш Луко, великий угодниче Христов. Со умилением приклоньше колена сердец наших, и припадая к раце честных и многоцелебных мощей твоих, якоже чада отца молим тя всеусердно: услыши нас грешных и принеси молитву нашу к милостивому и человеколюбивому Богу. Ему же ты ныне в радости святых и с лики ангел предстоиши. Веруем бо, яко ты любиши ны тою же любовию ею же вся ближния возлюбил еси, пребывая на земли.

Испроси у Христи Бога нашего да утвердит чад Своих в духе правыя веры и благочестия: пастырям да даст святую ревность и попечение о спасении вверенных им людей: право верующия соблюдати, слабые и немощныя в вере укрепляти, неведующия наставляти, противныя обличати. Всем нам подай дар коемуждо благопотребен, и вся яже к жизни временней и к вечному спасению полезная.

Градов наших утверждение, земли плодоносие, от глада и пагубы избавление. Скорбящим утешение, недугующим исцеление, заблудшим на путь истины возвращение, родителем благословение, чадом в страсе Господнем воспитание и научение, сирым и убогим помощь и заступление.

Подаждь нам всем твое архипастырское благословение, да таковое молитвенное ходатайство имущи, избавимся от козней лукавого и избегнем всякия вражды и нестроений, ересей и расколов.

Настави нас на путь ведущий в селения праведных и моли о нас всесильнаго Бога, в вечней жизни сподобимся с тобою непрестанно славити Единосущую и Нераздельную Троицу, Отца и Сына и Святого Духа. Аминь.

Матрона Московская

В последние годы XX века святая обрела огромную популярность. К месту ее захоронения потянулась бесконечная цепочка страждущих и болящих. О Матроне Дмитриевне написаны книги, историями о чудесной помощи матушки пестрят газеты и журналы. В сети создаются форумы, на которых мамочки и бабушки делятся советами по применению масла, освященного на мощах и засушенными цветами с иконы. Молитва Матроне Московской помогает тем, кто искренне обращается к ней.

Святая Матрона Московская

Молитва Матронушке о детях:

О, блаже́нная ма́ти Матро́но, душе́ю на Небеси́ пред Престо́лом Бо́жиим предстоя́щи, те́лом же на земли́ почива́ющи, и да́нною ти свы́ше благода́тию разли́чныя чудеса́ источа́ющи. При́зри ны́не ми́лостивным твои́м о́ком на ны, гре́шныя, в ско́рбех, боле́знех и грехо́вных искуше́ниих дни своя́ иждива́ющия, уте́ши ны, отча́янныя, исцели́ неду́ги на́ши лю́тыя, от Бо́га нам по грехо́м на́шим попуща́емыя, изба́ви нас от мно́гих бед и обстоя́ний, умоли́ Го́спода на́шего Иису́са Христа́ прости́ти нам вся на́ша согреше́ния, беззако́ния и грехопаде́ния, и́миже мы от ю́ности на́шея да́же до настоя́щаго дне и часа́ согреши́хом, да твои́ми моли́твами получи́вше благода́ть и ве́лию ми́лость, просла́вим в Тро́ице Еди́наго Бо́га, Отца́, и Сы́на, и Свята́го Ду́ха, ны́не и при́сно и во ве́ки веко́в. Ами́нь.

Великомученик Пантелеимон

Святой целитель родился от матери христианки и был воспитан в вере. Но родительница рано умерла, а отец отдал юношу в языческую школу. Закончив обучение, Пантелеимон получил врачебное образование. К Христу молодого человека привел пресвитер Ермолай. В последствии Пантелеимон был схвачен воинами императора и принял мученический венец. Святого просят о здоровье детей и родителей.

Святой великомученик целитель Пантелеимон

Молитва святому целителю:

О великий Христов угодниче и преславный целебниче, великомучениче Пантелеимоне! Душею на Небеси Престолу Божию предстояй и триипостасныя Его славы наслаждаяйся, телом же и ликом святым на земли в Божественных храмех почиваяй и данною ти свыше благодатию различная чудеса источаяй, призри милостивным твоим оком на предстоящия люди, честней твоей иконе умильно молящияся и просящия от тебе целебныя помощи и заступления: простри ко Господу Богу нашему теплыя твоя молитвы и испроси душам нашим оставление согрешений.Се бо мы, за беззакония наша не смеюще возвести очеса наша к высоте Небесней, ниже вознести глас молебный к Его в Божестве неприступней славе, сердцем сокрушенным и духом смиренным тебе, ходатая милостива ко Владьще и молитвенника за ны, грешныя, призываем, яко ты приял еси благодать от Него недуги отгоняти и страсти исцеляти.Тебе убо просим: не презри нас, недостойных, молящихся тебе и твоей помощи требующих. Буди нам в печалех утешитель, в недузех страждущим врач, напаствуемым скорый покровитель, очесем недугующим прозрения датель, ссущим и младенцем в скорбех готовейший предстатель и исцелитель: исходатайствуй всем вся, яже ко спасению полезная, яко да твоими Господу Богу молитвами получивше благодать и милость, прославим всех благих Источника и Дароподателя Бога, Единаго в Троице Святей славимаго Отца и Сына и Святаго Духа, ныне и присно, и во веки веков. Аминь.

Когда искренне веруешь, святые помогают в трудную минуту.

Статья закончилась. Вопросы остались?
Комментарии 0
Подписаться
Я хочу получать
Правила публикации
Редактирование комментария возможно в течении пяти минут после его создания, либо до момента появления ответа на данный комментарий.